Goli0
Naslovi0
Svetovno prvenstvo: 1994

Luis SALVADOR

SALVADOR (López), Luis Miguel (Ciudad de México, Mehika, 26.2.1968) Mehiški napadalec je na SP 1994 v ZDA odigral 1 tekmo: v prvem delu proti Irski (2 : 1). Vstopil je v 80. minuti namesto Carlosa Hermosilla. Tudi na južnoameriškem prvenstvu 1995 v Urugvaju je igral le 3 minuti v skupinskem delu proti domači izbrani vrsti. Leta 1993 je osvojil srednje in severnoameriško prvenstvo v Mehiki in ZDA. Zabil je 5 golov. Med letoma 1993 in 1995 je zbral 20 tekem in 8 golov. Je tretji najboljši strelec v zgodovini kluba Atlante, ki je tedaj še igral v mehiškem glavnem mestu, leta 2007 pa se je preselil v turistično mesto Cancún. Kljub temu, so v zdanjem obdobju leta 2000 prrimek Salvador zamenjali z vzdevkom Fallador (glagol fallar pomeni v spanščini zgrešiti). Napadalec pa je v tem obdobju zapravil veliko priložnosti. Zelo svojevrstno je proslavljal gole: kot meditativen mož, igralec golfa, ribolovec itd. Klubi: Club de Fútbol Atlante, Ciudad de México, Mehika (1989-1995, 130 tekem, 75 golov), Club de Fútbol Monterrey, Monterrey, Mehika 1995-1997, 63 tekem 16 golov), Celaya Fútbol Club, Celaya, Mehika (1997-2000, 63 tekem, 13 golov), Club de Fútbol Atlante, Ciudad de México, Mehika (2000, 15 tekem, 2 gola).