Goli0
Naslovi0
Svetovno prvenstvo: 1978

Percy ROJAS

ROJAS (Montero), Percy (Lima, Perú, 16.9.1949) Perujski napadalec je na SP 1978 v Argentini odigral 3 tekme: v prvem delu proti Škotski (1 : 3), v drugem delu proti Braziliji (0 : 3) in Poljski (0 : 1). Vselej je vstopil v drugem polčasu. Bil je med potniki na SP 1982 v Španiji, a ni igral. Sodeloval je v kvalifikacijah za mundial 1970 (prva velika perujska uvrstitev) in 1974. Leta 1975 je osvojil južnoameriško prvenstvo (Copa América). Pred tretjim finalom proti Kolumbijcem v Caracasu je argentinski Independiente dovolil de Rojas in Eleazar Soria igrata samo en polčas. Takoj po tekmi sta odletela v Buenos Aires, kjer sta naslednji dan igrala derbi proti Racing Clubu. Med letoma 1969 in 1982 je Rojas zbral 49 reprezentančnih nastopov in 7 golov. Diplomiral je kot ekonomist. Njegova žena je znana bivša košarkarica María Enriqueta Rojas Carrillo. Svojo klubsko pot je začel in končal pri Universitariu iz Lime in bil večkrat prvak. Leta 1975 se je pridružil argentinskem Independienteju s katerim je bil južnoameriški prvak (Copa Libertadores). V drugem finalu proti Unión Españoli iz Čila je zabil gol in prejel rdeči karton. Nekaj časa je igral tudi v Belgiji. Danes vodi svojo nogometno šolo za mlade in sodeluje kot komentator na televiziji. Bil je tudi trener. Klubi: Club Universitario de Deportes, Lima, Perú (1968-1974, 1982-1984, 5 državnih prvenstev 1967, 1969, 1971, 1974, 1982), Club Atlético Independiente, Avellaneda, Buenos Aires, Argentina (1975-1976, 72 tekem, 27 golov, 1 pokal Libertadores 1975, 1 medameriški pokal 1975), Club Sporting Cristal, Lima, Perú (1977-1981, 2 državna naslova 1979, 1980), RFC (Royal Futboll Club) Seraing, Seraing, Belgija (1980-1981, 29 tekem, 11 golov, 1 drugoligaški naslov). Vzdevek: Trucha (Postrv).