Goli0
Naslovi0
Svetovno prvenstvo: 1962, 1966

Antonio RATTIN

RATTIN, Antonio Ubaldo (Tigre, Buenos Aires, Argentina, 16.5.1937) Visoki argentinski vezist je na 2 SP odigral 5 tekem: v prvem delu Čila 1962 proti Angliji (1 : 3), v prvem delu Anglije 1966 proti Španiji (2 : 1), ZR Nemčiji (0 : 0), Švici (2 : 0) in v četrtfinalu proti Angliji (0 : 1). V zgodovini mundialov je ostal zaradi izključitve na četrfinalnem srečanju leta 1966 prot Angležem. Na stadionu Wembley ga je v 35. minuti prvega polčasa zaradi ugovarjanja pod prho poslal nemški sodnik Rudolf Kreitlein. Tekma je bila zaustavljena več kot 10 minut, ker se Rattin in Kreitlein nista mogla sporazumeti. Nogometaš se je na poti v slačilnice usedel na kraljevo preprogo, potem pa zmečkal kornersko zastavico. Iz tribun je prihajal vzklik: "Animals, animals." Zaradi te akcije si je bivši sodnik Kenneth Aston izmislil rumeni in rdeči karton, ki sta stopila v veljavo že v Mehiki 1970. Rattin se spominja, da so ga dan po tekmi londonski taksisti peljali zastonj, v nakupovalnih centrih pa so se upravičevali in mu niso zaračunavali nakupov. Rattin je debitiral v državnem dresu  na SP 1962 tudi proti Angliji. Leta 1964 je v Braziliji osvojil pokal narodov (Copa de las Naciones), kjer so Argentinci na kolena spravili Angleže, Portugalce in Brazilce s Peléjem. Po blamaži na SP 1958 na Švedskem je bila to zelo pomembna zmaga za vrnitev samozavesti v argentinski izbrani vrsti. Med letoma 1959 in 1969 je zbral 34 reprezentnačnih nastopov in 1 gol.  V karieri je igral v enem samem klubu, pri Boci Juniors, kjer je med letoma 1956 in 1970 odigral 353 tekem in dosegel 26 zadetkov. Bil je dolgoletni kapetan, visok, suh, tehnično ne zelo podkovan, a z izjemnim karakterjem. Navijači se še posebej spominjajo, ko je napovedovalec na Bonbonieri vzkliknil ime enega največjih idolov v zgodovini govnarjev:"Rattiiiiiiin". Kot trener pri Boci Juniors in Gimnasii y Esgrimi ni bil uspešen. Zapletel se je v konflikt z Diegom Maradono. Med 2001 in 2005 je bil poslanec v argentinskem parlamentu. Leta 2000 je izšla klnjiga El Caudillo (Poglavar) pisatelja Alfreda DI Salva. Klub: CA Boca Juniors, Buenos Aires, Argentina (1956-1970, 353 tekem, 26 golov, 4 državna prvenstva 1962, 1964, 1965, Nacional 1969). Vzdevek: El Rata (Podgana).